SPOTTER

SPOTTER

Odliczanie do ANTIDOTUM Airshow Leszno 2024 zbliża się do końca! 21 i 22 czerwca spotkamy się na Lotnisku Leszno, żeby wspólnie cieszyć się najpiękniejszymi pokazami lotniczymi!

GODZINY OTWARCIA I PROGRAM

W oba dni wydarzenia bramy lotniska zostaną otwarte o 12:00. Po 12:00 możesz wejść na lotnisko o dowolnej godzinie, ale im bliżej 16:00, tym większego ruchu w okolicy lotniska się spodziewaj. Pokazy dzienne planujemy od 16:00 do 20:00, między 20:00 i 20:30 zostanie przeprowadzony wielki przelot balonów, a od 20:30 do 23:00 – pokazy wieczorno-nocne z pirotechniką. Link do programu:

DOSTĘP DO STREF SPOTTER / BILETY

Dostęp do wszystkich stref SPOTTER będzie możliwy na podstawie opaski, którą odbierzesz w biurze TOBILET (kontener biurowy) zlokalizowanym przy strefie wejścia. Tam zostaniesz poproszony o pokazanie posiadanego biletu i po weryfikacji zostanie wydana Ci opaska (lub opaski – na każdy dzień jest inna opaska). Z opaską możesz wielokrotnie wchodzić i opuszczać strefy SPOTTER oraz z teren dla publiczności.

Osoby niepełnoletnie proszone są o wypełnienie dodatkowo zgody rodzica / opiekuna. Przypominany, że osoby do 16 roku życia mogą przebywać w strefach SPOTTER wyłącznie z pełnoletnim opiekunem.

Jeśli planujesz jeszcze dokupić bilety, to pamiętaj, że wejściówki na sobotę zostały całkowicie wyprzedane i nie będzie możliwości ich zakupu w kasach na miejscu. Bilety na piątek są jeszcze dostępne, ale jeśli zostaną wyprzedane przed 21 czerwca, to również nie będzie można ich kupić na miejscu. 

OŚWIADCZENIE DO WYPEŁNIENIA

Podczas odbioru opaski poprosimy Cię o wypełnienie i oświadczenia dot. ryzyka przebywania na terenie stref niedostępnych dla publiczności (strefa SPOTTER PÓŁNOC). Możesz nam pomóc przynosząc wypełniony wcześniej dokument (link do pobrania oświadczenia tutaj).

STREFY SPOTTER

Kontynuujemy pozytywnie przyjęty pomysł trzech STREF SPOTTER. W tym roku będą to:

  1. STREFA SPOTTER ZACHÓD – zlokalizowana w zachodnim narożniku strefy dla publiczności, której gospodarzem jest producent sprzętu SONY ALPHA
  2. STREFA SPOTTER CENTRUM – zlokalizowana w centralnej części strefy dla publiczności, której gospodarzem jest sklep fotograficzny FOTOFORMA.pl
  3. STREFA SPOTTER PÓŁNOC, zlokalizowana na terenie strefy pokazów, po północnej części Lotniska Leszno, do której będzie można dojechać busem kursującym wahadłowo.

Wszystkie osoby przebywające w strefach SPOTTER będą mogły skorzystać z usług naszych tegorocznych partnerów SONY ALPHA i FOTOFORMA.pl w tym m.in. z darmowego wypożyczenia i testowania sprzętu, czyszczenia optyki i  fachowego doradztwa!  

BEZPIECZEŃSTWO

Przypominamy, że na teren pokazów lotniczych ANTIDOTUM Airshow Leszno 2024 nie można wnieść m.in. alkoholu, szklanych pojemników i butelek, wszelkich napojów w puszkach, przedmiotów niebezpiecznych (w tym broni, ostrych przedmiotów, pirotechniki), laserów czy dronów. Latanie DRONEM jest bezwzględnie zakazane!!! 

Dłuższa jest lista rzeczy, które możesz wnieść. Bez żadnego limitu wejdziesz z własną wodą i napojami bezalkoholowymi, ze swoim jedzeniem, leżakiem, parasolem, krzesłami, kocem, wózkiem, aparatem fotograficznym i wszystkim tym, co nie będzie stanowić niebezpieczeństwa i dyskomfortu dla innych SPOTTERÓW. Na naszej stronie internetowej przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i szczegółowy regulamin imprezy! Bardzo prosimy, poświęć chwilę żeby się z nimi zapoznać. Link do FAQ i regulaminu.

DOJAZD

Spodziewamy się kilkudziesięciu tysięcy widzów, dlatego na drogach dojazdowych do parkingów mogą tworzyć się korki. O ile to możliwe, zachęcamy do wcześniejszego przyjazdu, pozwoli Ci to uniknąć wzmożonego ruchu na ulicach. Na czas pokazów ulice w sąsiedztwie Lotniska Leszno: ul. Szybowników, ul. Kosmonautów, ul. Lotnicza i węzeł S5 Leszno-Zachód będą wyłączone z ruchu. 

Dobrymi opcjami dojazdu będą pociągi, komunikacja miejska i rower. We współpracy z Kolejami Wielkopolskimi i Kolejami Dolnośląskimi będą zapewnione bezpłatne pociągi specjalne z Poznania i Wrocławia do Leszna. W Lesznie czekać będą bezpłatne autobusy MZK Leszno, zaś na rowerzystów – parking rowerowy. Zanim zaplanujesz podróż, prosimy przeczytaj informację o dojeździe, którą opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej: https://antidotumairshow.pl/dojazd/