O nas

O nas

Historia ANTIDOTUM Airshow Leszno rozpoczęła się w 2020 roku, kiedy na Lotnisku Leszno zorganizowano pokazy mające być tytułowym antidotum na ówczesną sytuację na świecie związaną z pandemią COVID-19. Choć w 2020 roku odbyła się pierwsza edycja imprezy pod tą nazwą, to historia pokazów w Lesznie jest znacznie bogatsza i sięga aż 2006 roku.

Przygotuj się
na odlot.

Co roku, podczas ANTIDOTUM Airshow Leszno kilkadziesiąt tysięcy widzów ma szansę podziwiać na niebie pokazy odrzutowców i śmigłowców wojskowych polskich i zagranicznych sił powietrznych, samolotów akrobacyjnych i zespołów z całej Europy, szybowców, paralotni, skoczków spadochronowych i wiele więcej.

ANTIDOTUM Airshow Leszno to wyjątkowe połączenie tradycyjnych pokazów dziennych ze spektakularnymi pokazami nocnymi, w czasie których po zachodzie wykorzystywana jest duża liczba efektownej pirotechniki. Temu wszystkiemu towarzyszy muzyka grana na żywo przez zespół na scenie. Podniebne wyczyny pilotów przed i po zmroku, ogień i światło oraz muzyka składają się na unikatowy spektakl i doświadczenie, które zapada w pamięci na długo.

Przez lata na leszczyńskim niebie zaprezentowali się m.in. F-16 Tiger Demo Team, C-130 Hercules, Zespół Akrobacyjny Orlik, M28 Bryza, W-3 Sokół i Mi-17 z Sił Powietrznych RP, Super Puma Display Team i PC-7 TEAM ze Szwajcarskich Sił Powietrznych, Eurofighter Typhoon z Sił Powietrznych Niemiec, PC-9M Hudournik ze Słoweńskich Sił Powietrznych, W-3 Sokół z Czeskich Sił Powietrznych, Royal Jordanian Falcons z Królestwa Jordanii i Ambassadeurs Parachutistes z Francuskich Sił Powietrznych i Kosmicznych.

Oprócz pokazów na niebie, dla uczestników imprezy przewidziana jest m.in. wystawa sprzętu wojskowego, loty widokowe, szeroka oferta gastronomiczna oraz atrakcje dla dzieci. Celem wydarzenia jest nie tylko popularyzacja lotnictwa, ale przede wszystkim ANTIDOTUM Airshow Leszno to cudowna forma spędzenia weekendu i fantastyczna rozrywka dla całych rodzin. Wielkie emocje gwarantowane! Do zobaczenia na Lotnisku Leszno!